Jak pomóc mamie wyjść z alkoholizmu?

Witam, chcialabym sie dowiedziec jak bzm mogla pomoc mamie wyjsc z alkoholizmu. Mama byla na odwyku. Nie pila trzy lata- teraz jest gorzej niz przed odwykiem. Tata juz rozlozyl rece a ja chce ratowac rodzine!

To czy mama zechce wznowić leczenie jest całkowicie zależne tylko i wyłącznie od niej- nie masz na to żadnego wpływu. To na co masz wpływ to sposób w jaki sama poradzisz sobie z tą sytuacją. Myślałaś kiedyś o grupie wsparcia? DDA- Dorosłe Dzieci Alkoholików? Są tam osoby które mają podobne problemy do Twoich, razem z nimi łatwiej będzie Ci przejść przez ten ciężki okres. Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób pomóc mamie, musisz się najpierw sama "uzbroić"- pomoc z zewnątrz będzie dobrym tego początkiem. Powodzenia, Monika