Jak skutecznie wyleczyć moje oko?

Witam. Ponad tydzień temu zauważyłam, ze moje prawe oko jest zaczerwienione, zaczęło łzawić i piec. Wybrałam się do okulistki i diagnozą jest zapalenie rogówki. Od 5 dni przyjmuje przepusane krople tj Tropicamidum, naclof i vigamox. jedyną zaobserwowaną poprawą jest brak pieczenia i łzawienia oka. Nadal jest zaczerwienione i widoczny jest naciek na krawędzi. Dodaje także iż na codzień nosze soczewki, jednak od diagnozy tego nie robie. Dlaczego nie ma poprawy? Co może być nie tak? Ze względu na pandemie mam ograniczoną możliwość iść do innego lekarza na konsultacje.

Witam,

zapalenie rogówki jest schorzeniem,którego leczenie trwa długo,z pewnością co najmniej 2-3 tygodnie,czasami dłużej w zależności od etiologii i obrazu schorzenia .

Jeżeli po 5 dniach ustąpiły objawy takie jak pieczenie i łzawienie,to znaczy że nastąpiła poprawa.

Oczywiście nadal absolutnie nie można nosić soczewek kontaktowych i należy stosować wyżej wymienione leki zgodnie z zaleceniem okulisty .Po tygodniu leczenia konieczna jest kontrola okulistyczna.