Jak sobie poradzić z tęsknotą za psem?

Mam wyrzuty sumienia, że nie byłam w chwili uspania przy moim najukochańszym piesku, tylko w poczekalni, ogarnia mnie rozpacz. Pożegnałam się z nim, a weterynarz zasugerował mi abym wyszła, bo widział, że nie daje rady emocjonalnie, a chciałam być przy moim przyjacielu. Jestem załamana, jak sobie z tym radzić. Jak odgonić złe myśli? Tak bardzo tęsknię za moim pieskiem,

Szanowna Pani,

niewiele szczegółów Pani ujawnia, domyślam się, że piesek był chory, nieuleczalnie, z tego powodu taka decyzja - uśpienie, ulga w cierpieniu, w bólu, zapewne trudna decyzja. Jednak wszystko co żyje z czasem umiera. Może Pani napisać list do swojego przyjaciela, opisać to co Pani czuje, opisać myśli z tym związane, poddać refleksji swoją decyzję, można skorzystać z pomocy psychologa, razem będzie łatwiej zrozumieć tę "pustkę" po stracie pieska - Zal, poczucie winy, lęk rozpacz to uczucia, emocje, które często towarzyszą po stracie. Żałoba jest trudnym i bolesnym przeżyciem, trzeba sobie uświadomić, utwierdzić się, doświadczyć - przejść przez to, pozwolić sobie czuć smutek, aby znów móc odnaleźć w życiu pełnię, radość i pójść do przodu mimo poniesionej straty. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś