Jak sprawić, by dziewczyna mi zaufała?

Moja dziewczyna mi nie ufa chociaż codziennie tłuke jej do głowy że nie ma się co martwić... Za każdym razem jak gdzies idziemy to wydaje mi sie że zaraz bedzie zła bo się popatrze na jakąś inna dziewczyne albo usmiechne do sprzedawczyni. Dużo mialem juz takich sytuacji że szliśmy, a obok jechało auto ja sie patrze na auto a dziewczyna mi mowi ze się patrzyłem na dziewczyne. Co raz bliżej lato i sie martwię bo rok temu siedzielismy w domu i walczylismy z jej obsesja rok minal a efektow nie ma

Pozdrawiam.

Witam,

z opisanej przez Pana sytuacji może wynikać, że Pana dziewczyna może mieć problemy z poradzeniem sobie z nadmierną zazdrością. Na pewno warto się postarać zmienić tę sytuację, gdyż dla obydwojga Państwa taka sytuacja może okazać się z czasem zbyt męcząca. Zachęcam, żeby namówił Pan dziewczynę na wspólną wizytę u terapeuty par. Specjalista może być Państwu pomocny w odkryciu źródła problemu, znalezieniu konstruktywnych sposobów radzenia sobie z problemem (pisze Pan, że samodzielne próby zawiodły), itp.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Mgr Izabela Nowalska

Witam,

skoro szuka Pan rozwiązania tej sytuacji rozumiem, że bardzo Panu zależy na tej dziewczynie. Może warto zacząć od szczerej rozmowy o Pana obawach (przed wspólnymi wyjściami, przed zbliżającym się latem) i uczuciach, o tym, jak na Pana wpływają jej wybuchy oraz poszukanie wspólnie rozwiązania. Może będzie chciała zaangażować się w terapię par, a może będzie wolała sama popracować nad swoim barkiem zaufania do Pana.
Istotne, aby w czasie takiej rozmowy nie oceniać jej zachowania, ale mówić, jak Pan się z nim czuje i jak na Pana ono wpływa.

Życzę powodzenia.
Iza Nowalska