jak stosować Olanzapinę?

Choroba maniakalno depresyjna. Leki Efevelon 150mg 1×1 Olanzapina 2×1 pi 5mg Bilomag Plus 1×1 Wcześniej Olanzapine przyjmowałem o 20.30 na wieczór 10mg lekarz zmienił dawkowanie na 2x1 po 5mg. Czuje się sennie. Moje pytanie jak brać Olanzapine?

Witam!
Trudno się wtrącać komuś do leczenia - on zna całą historię choroby pacjenta! Niemniej jednak chcę zauważyć, że wcześniej wieczorem przyjmował Pan 10 mg Olanzapiny, czyli odpowiednik 2 tabl. 5 mg. Olanzapina działa ok. 24 godzin. W pierwszych godzinach po przyjęciu może powodować u niektórych senność - dlatego zazwyczaj daje się ją wieczorem. Być może aktualnie wystarczy Panu 5 mg na dobę. Wszystko proszę uzgodnić z lekarzem leczącym!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.