Jak uchronić dziecko przed chorobą odkleszczową?

Witam. Mieszkam w uk. Wczoraj znalazlam u mojego 7 letniego syna kleszcza z tylu szyji. Pojechalismy do szpitala aby lekarz go wyciagnal. Niestety nie udalo mu sie wyciagnac calego i maly fragment kleszcza nadal tkwi w skorze mojego dziecka. Przyszedl na konsultacje drogi lekarz i stwierdzil ze to moze byc noga lub mala czesc otworu gebowego kleszcza i ze nic mu nie bedzie. Prosilam, zadalam i blagalam zeby przecili mu kawalek skory i to wyczyscili ale byli nie ugieci. Wiec poprosilam atybiotyk zeby juz w razie co zappbiegac zarazeniu. Po wielkich bolach go dostalam. Prosze mi powiedziec czy napewno nic nie grazi mojemu dziecku. Bo z nerwow nie moge usiedziec

Lek. Michał Lenard

Z Pani opisu wynika, że ryzyko zakażenia boreliozą jest niewielkie, a nawet w przypadku dostania się bakterii do krwi antybiotyk powinien zapobiec infekcji. Pozdrawiam!