Jak walczyć ze stresem?

Witam, mam 21 lat, mam ogromne problemy ze stresem. Towarzyszy mi w najbardziej banalnych sprawach. Na codzień kiedy z kims mam rozmawiać, kiedy muszę coś załatwić w urzędzie lub innej instytucji, w przedstawiania czegokolwiek przed współpracownikami na forum innych osób. Trzęsła mi się wtedy ręce, jąkam się, nie mogę wymusić z siebie słowa i serce wali mi jak szalone

Witam Panią, *** z opisanej sytuacji wynika, że dobrze byłoby aby skontaktowała się Pani z psychoterapeutą, który pomoże Pani rozwikłać i znaleźć przyczynę problemów somatycznych. Ale dobrze też byłoby, aby uaktywniła się Pani: 1. fizycznie np. bieganie, kije, spacery, pływanie, joga, rower lub inna jeszcze aktywność fizyczną na powietrzu (może kurs żeglarki, ratowniczy); 2. a także pomoc starszej sąsiadce, rodzeństwu czy członkom rodziny, którzy potrzebują pomocy. *** Szkoda marnować 21 lat na bezsensowne zamartwianie się. Lepiej podnieść swoją samoocenę i zobaczyć jak żyją inni ludze - może potrzebna jest im pomoc. Życzę powodzenia *** Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl