Jak wygląda zabieg inseminacji?

Witam,
muszę poddać się inseminacji, w Poznaniu na Polnej, nie wiem do jakiego lekarza się udać i jak po kroku wygląda ten zabieg. Proszę o jakieś informacje.
Chciałabym się leczyć przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

24 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli lekarz stwierdził konieczność wykonania zabiegu inseminacji, to powinien skierować Panią do placówki wykonującej ten zabieg. Po udaniu się tam, o ile placówka ta ma podpisaną umowę z NFZ, będzie najprawdopodobniej istniała możliwość wykonania tego zabiegu w ramach świadczeń NFZ. Koszty tego zabiegu wynoszą kilkaset złotych, a zabieg należy zwykle kilkukrotnie powtarzać, dlatego warto spróbować go sfinansować poprzez NFZ.

Zabieg ten polega na pobraniu nasienia od przyszłego ojca dziecka, a następnie podaniu go bezpośrednio do macicy w okresie bezpośrednio poprzedzającym owulację. Nie napisała Pani czy ma zdiagnozowaną przyczynę niepłodności i jaka to przyczyna, dlatego trudno mi coś napisać o rokowaniach w Pani przypadku.

Pozdrawiam serdecznie!