Jak wyrażać uczucia?

Witam, mam 19lat, chciałabym się dowiedzieć, jak poradzić sobie z tym, aby wyrażać uczucia które aktualnie mi towarzyszą. Dokładniej chodzi tu o mówienie drugiej osobie, co do niej czuje,nie może przeze mnie często przejść słowo, że kogoś, np. kocham, potrzebuję... W mojej rodzinie rodzice i bliscy nigdy mi nie mówili, że mnie kochają, nie przytulali mnie, jedynie jak byłam mała. Ogólnie z rodzicami mam słaby kontakt, a wiele rozmów kończy się kłótnią. O uczuciach z rodzicami nigdy nie rozmawiam

Witam,
Wyrażanie uczuć nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza wtedy kiedy nie nauczyliśmy się tego w dzieciństwie. Można jednak eto zmienić, próbować mówić o swoich uczuciach, gdy barzdo zależy nam na drugiej osobie. Spróbować też pozawerbalnie okazywać uczucia, przytulać, pomazywać, że nam zależy. Można też umowić sie na kilka wizyt do psychologa, zeby sobie pomóc.
Pozdrawiam

Dzień dobry.

Wydaje się, że warto rozważyć konsultację u psychologa oraz uwzględnienie uczestnictwa w terapii, podczas której będzie Pani mogła przyjrzeć się powodom takiego, a nie innego Pani wychowania przez rodziców oraz spróbować nauczyć się mówić o uczuciach i w ogóle dopuszczać je do siebie.

Pozdrawiam.

Witam
Pyta Pani jak nauczyć się wyrażać uczucia. Zapraszam na psychoterapię na której się Pani tego nauczy, w relacji z psychoterapeutą będzie Pani mogła nauczyć się nie tylko wyrażać uczucia ale też łatwiejsze się stanie zrozumienie tego co dzieje się w Pani rodzinie że temat uczuć jest taki zapomniany.
pozdrawiam
Anna Suligowska

Witam. Może warto byłoby poćwiczyć wyrażanie emocji pod okiem specjalisty - psychologa? A także skorzystać z pomocy psychoanalitycznej. Istotne jest czy zauważasz pojawiające się w Tobie w ciągu dnia emocje i potrafisz je nazwać. Stawiaj sobie zadania typu: wypisywanie emocji, które doświadczasz w konkretnej sytuacji w danym dniu. Dowiedz się więcej o emocjach, zapoznaj się z ich ilością i rodzajami. Napisz własną definicje miłości. Potem poszukaj definicji psychologicznych miłości. Odpowiedź na pytanie: jakie emocje wchodzą w skład "miłości". Chłopakowi możesz wyrażać to, za co go lubisz, cenisz, co jest w nim interesującego, jak się czujesz w jego towarzystwie. Jeśli zaczniesz się powoli otwierać, pomożesz sobie. Odwagi, pozdrawiam