Jak zakończyć związek z chłopakiem?

Mam od pół roku chłopaka i nie układa nam się, tzn nie jest tak jak zawsze chciałam by było w moim związku... Po za tym już go nie kocham, od dłuższego czasu spotykam się z kimś innym, ale nie potrafię zakończyć mojego związku, bo nie chcę zranić chłopaka i nie wiem jak to zrobić, a już dawno przyszedł na to czas. Podejmowałam już próby ale za każdym razem wracałam, bo miałam wyrzuty sumienia... Pomocy!

Z tego, co Pani opisuje, z chłopakiem nie łączą już Panią uczucia i zaangażowała się Pani w nową znajomość. Odejścia nie są łatwe i Pani tego doświadczyła. Powiem tak: nie będzie łatwo i nie da się zakończyć związku bez szkody emocjonalnej dla osoby, którą rzucamy. Proponuje nie łudzić się tym, że uda się to zrobić bez zranienia chłopka, lecz bardziej poszukać w sobie siły, aby poradzić sobie z własnymi emocjami (wyrzutami sumienia). Pani chłopak po odrzuceniu będzie czuł się fatalnie, będzie w ,,żałobie”, być może będzie próbował przekonać Panią do powrotu. Ale czas leczy rany i po pewnym czasie będzie musiał zaakceptować sytuację. Nie da się budować miłości na kłamstwie. Odchodząc od chłopaka da mu Pani wolność i szansę na nową miłość.
Powo

Bycie z kimś z litości i wyrzutów sumienia (szczególnie jeśli ma się kogoś innego), zrani go bardziej niż zakończenie związku i wzięcie za to odpowiedzialności.
Warto pamiętać, że (mówiąc metaforycznie) rany cięte goją się szybciej niż rany szarpane. Zostaje też po nich mniejsza blizna.