Jak zdiagnozować trądzik androgenny?

Witam. Mam 24 lata i zmagam się z trądzikiem, zawsze nasila się jesienią/zimą w postaci stanów zapalnych na policzkach, wokoło ust, na brodzie, szczęce, na czole gównie zaskórniki. Obawiam się, że może to być trądzik androgenny. Jakie badania najlepiej zrobić aby to sprawdzić? w piątek chce wybrać sie do dermatologa bo moja twarz wygląda strasznie. Lecze sie też na niedoczynność tarczycy i biorę Letrox 50 czy przy braniu tych leków można przyjmować np antybiotyk Tetrarysal? I czy przy tradziku ze stanami zapalnymi można wykonywać peelingi kwasami chemicznymi u kosmetyczki? Proszę o pomoc

Dzień dobry, podczas konsultacji dermatologcznej lekarz z pewnością po wywiadzie zleci wykonanie wszelkich niezbędnych badan.
Gdy na skórze występują stany zapalne można wykonać peelingi chemiczne natomiast nie wszystkie, ale odpowiedni preparat dobierze kosmetolog podczas zabiegu. W trakcie kuracji retinoidami nie można wykonywać tego typu zabiegów.

Pozdrawiam