Jak zmniejszyć bliznę przerostową?

Posiadam na nadgarstku blizne przerostową dlugosci 1,5 cm i szerokosci 3mm. Jest to blizna po okaleczeniu, jest wypukła i czerwona. Rana powstala rok i 2 miesiace temu. Czy jest szansa aby taka blizna zostala splaszczona np. plastrami z silikonem lub usunieta chirurgicznie? Czy z biegiem czasu jej czerwony kolor stanie sie jasniejszy?

Istnieją różne opcje terapeutyczne - od ostrzykiwania blizny sterydami, poprzez laseroterapię do chirurgicznej plastyki blizny. Powinna Pani zgłosić się do chirurga plastycznego, a jeśli jest Pani zainteresowana mniej inwazyjnymi opcjami - do lekarza medycyny estetycznej doświadczonego w laseroterapii.