Jaką zmianę mogę mieć na piersi?

Dzień dobry. Mam 26 lat i 3,5 roczna córkę. Niestety, ale nie możemy oduczyć ją karmienia piersią. Cały czas jest na moim mleku. Córka ma uszkodzona górną jedynkę. I przez to przy piciu mleka podrażniła .mi sutki i brodawki. Zauważyłam, że na jednej piersi na brodawce mam coś w rodzaju liszaja. Nie boli to. W aptece powiedzieli, że to może być grzybica brodawki. Smaruje to Maścią Maltan i okladam gazą jałową. Minimalnie widać poprawę. Czy coś jeszcze mogę zrobić, czy to coś innego się zrobiło na tej brodawce? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji gdy ma Pani problem z odstawieniem 3.5 letniego dziecka od piersi i bardzo tego Pani chce, to warto może zasięgnąć porady pediatry lub doradcy laktacyjnego. Oczywiście wiadome jest, że mleko matki dla dziecka zawsze będzie najlepszym pokarmem, ale w tej sytuacji córeczka spokojnie bez niego sobie już może radzić. Można spróbować także samemu podjąć próby odstawienia od piersi. Dziecko jest już na tyle duże, że powinno rozumieć, że mama ma rankę, że to może boleć. Ta metoda mogłaby być skuteczna. Bardzo dobrze, że zasięgnęła Pani opinii farmaceuty, niemniej jednak warto byłoby pokazać się w tej sytuacji lekarzowi. Zapewne można dobrać jakiś preparat bez recepty do smarowania tej zmiany. Jednak lekarz będzie w stanie Panią zbadać oraz zalecić odpowiednie leczenie. Możliwe też, że zlecone będą badania np. dermatologiczne czy USG piersi. Niech Pani spróbuje na spokojnie skontaktować się z ginekologiem. Serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-brodawki-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/karmienie-piersia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.