Jakie moga być skuteczne sposoby na schudnięcie w moim przypadku?

Dzień dobry bardzo proszę o pomoc. Mam 35 lat 175 cm wzrostu i ważę 77 kg.Od prawie roku nie palę..Lecze się również na depresję..biorę leki ale po nich tyję.Jak mam schudnąć??

Dzień dobry!

Uniwersalne wskazówki dot. zdrowego odżywiania, obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego itp. są ogólnodostępne w internecie. Zachęcam do lektury licznych artykułów.
Jeśli pomimo stosowania się do tych ogólnych zasad, masa ciała pozostaje nieprawidłowa - konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Zarówno tych o charakterze medycznym, jak i psychologicznym. W kontakcie z dietetykiem możliwa jest także np. analiza Pani nawyków związanych z żywieniem czy indywidualne zaplanowanie diety.

Pozdrawiam!