Jakie powinny być normy OB i HDL u mężczyzny?

Witam Od kilku lat mieszkam w Angli, podczas ostatniego pobytu w Polsce zrobiłem bdanie krwi i OB mam 18 mm/godz.Czy to powód do niepokoju, jestem mężczyzną i mam 35 lat Dodam że HDL Chloesterol to 50 Triglicerydy 140 a Cholesterol całk.216 , LDL Cholesterol 138 czy to też powód do niepokoju? Pozdrawiam i czekam na odp.

Te wyniki badań są dość dobre. Norma dla OB to do 30 mm/godz. Ma pan odrobinę podwyższony cholesterol LDL i odrobinę cholesterol całkowity, Jednym słowem wszystko ok.Może pan zainteresować się dietą niskocholesterolową, ale bez przesady. Pozdrawiam.