Jakie są sposoby na zwiększenie potrzeb seksualnych mężczyzny?

Jesteśmy małżeństwem od 17 lat, niestety od jakiegoś czasu mąż ma małe potrzeby seksualne, wystarcza mu seks raz w miesiącu, a problem w tym że staramy się o trzecie dziecko. Wiem że w wieku 38 lat nie mam za wiele czasu na czekanie kiedy zajdę w ciążę, więc proszę mi poradzić jakie leki lub witaminy mógłby brać mąż żeby zwiększyć swoje potrzeby seksualne?

Dzień dobry!

Przed szukaniem środków zaradczych czy rozpoczęcia leczenia, konieczna jest właściwa diagnoza - dłuższa osobista rozmowa zarówno z Państwa obojgiem, jak i z samym mężem, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań. Spadek libido może mieć charakter zarówno organiczny, somatyczny (np. zaburzenia hormonalne), jak i psychologiczny, emocjonalny (np. stres i oczekiwania wobec sytuacji starań o dziecko, zadaniowego podejścia do zbliżeń).
Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem oraz lekarzem seksuologiem w swojej okolicy.
Stosowanie suplementów diety czy witamin może okazać się całkowicie bezzasadne i nieskuteczne. A wprowadzenie leków wymaga wcześniejszego zdiagnozowania, jaki jest charakter i mechanizm trudności, aby właściwie dopasować leczenie farmakologiczne do potrzeb.

Pozdrawiam!