Suplementy diety podczas starania o dziecko

Dzień dobry, w 9 tygodniu ciąży przestało bić serce naszego dziecka. Chcemy z mężem niebawem starać się o drugie. Oboje pracujemy do późna i jak dotąd nie odżywialiśmy się prawidłowo. Wyczytałam, że oprócz zmiany diety zaleca się suplementację dla obojga: kwasem foliowym, wit.E, Cynkiem i Wit.C. Czy dziennie dawki: Cynk 2x5mg, Wit.E 1x200mg, Wit.C 2x200mg; Kwas Foliowy 1x400mg są dla nas bezpieczne, a zarazem wystarczające? Mąż ma wysokie ciśnienie, ja znowu niskie, mąż choruje na nerwicę. JN

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podane dawki nie powinny wpłynąć negatywnie na kondycję zarówno Pani jak i Pani Męża. Oczywiście są one wskazane.