Jakie wybrać szczepionki dla 5-tygodniowego dziecka?

Jakie wybrać szczepionki zalecane, czy w ogóle je stosować? Moja p. lekarz nie wypowiada się na ten temat dlatego proszę Państwa o pomoc. Moja córka ma 5 tyg i nie pójdzie do żłobka więc może nie ma konieczności szczepić na te zalecane. Ponadto skorzystam ze szczepionki skojarzonej Pentaxim kiedy skończy 6 tygodni.

Milena Lubowicz

Oczywiście wszystko zależy od zasobności portfela, ale uważam, że warto dziecko szczepić szczepionkami zalecanymi. Chronią one przed bardzo poważnymi chorobami, albo przed chorobami, które dają poważne powikłania (jak np. ospa wietrzna). Jeżeli dziecko nie będzie chodziło do żłobka i nie ma specjalnie kontaktu z małymi dziećmi w rodzinie, to można tą decyzję odłożyć na jakiś czas np. zanim dziecko pójdzie do przedszkola.
Pozdrawiam