Jestem w ciąży i dlaczego pojawiły się u mnie bladozielone, delikatnie pomarańczowe grudki w wydzielinie z pochwy?

Witam! Mam 28 lat i jestem w pierwszej ciąży (32 tydzień). Od około 2 tyg. raz, dwa razy dziennie, obserwuję kilka/kilkanaście grudek śluzowych w kolorze: kremowym, bladozielonym lub bardzo delikatnie pomarańczowym. Te grudki są na papiarze, jak oddam mocz, a tak na wkładce ich nie mam ,czasem jest trochę śluzu w kolorze kremowym. Czy to jest normalne, proszę o odpowiedź, bo bardzo się denerwuje, a wizytę u ginekologa mam dopiero za 11 dni. Nie czuję swędzenia, pieczenia ani niczego takiego, czasami kłuje mnie w środku brzucha pod pępkiem, ale delikatnie i krótko. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Niestety opisane objawy mogą wskazywać na patologie w obrębie dróg moczowo-płciowych. W czasie oczekiwania na kontrolną wizytę najlepiej wykonać badanie ogólne moczu w celu wykluczenia infekcji. Jeżeli wynik badania będzie nieprawidłowy najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu włączenia leczenia.

Jeżeli pojawia się inne niepokojące objawy - ból,świąd, pieczenie, plamienie czy krwawienie z dróg rodnych, proszę wówczas koniecznie kontrolną wizytę przyśpieszyć.

Pozdrawiam