Co znaczą te białe grudki w 33. tygodniu ciąży?

Jestem w 33 tc ciąży ale ten problem jest ze mną od jej początku. Zawsze kiedy próbuje uprawiać seks odczuwam ból a po wejściu we mnie nie możemy dokończyć stosunku ponieważ moja wagina puchnie, dodam ze partner zawsze jest delikatny a nawilżenie jest Ok. Ból i opuchlizna utrzymuje sie jakos do dwóch po próbie. Nie towarzyszy temu nieprzyjemny zapach ( czasami w czasie dnia mam białe " grudki " na wkładce ). Mieszkam w Uk lekarz powiedział ze to grzybica dał maść która niestety nie pomogła

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że objawy są po prostu spowodowane ciąża, zmianami jakie zaszły w pani narządach płciowych w związku z rozwijającym się płodem. Najprawdopodobniej problem skończy po ciąży. Do rozważenia wykonanie wymazu z pochwy.
Pozdrawiam