Czy mogą to być wody płodowe?

Witam jestem w 18 tc i od dwóch dni mam żółte upławy i dziwny zapach. Dziś rano korzystając z toalety zauważyłam dalej żółty śluz na wkładce higienicznej i nieprzyjemny zapach. Czy to może być poprzez stosunek z partnerem? Mogą to być wody płodowe? Bardzo się martwię ponieważ wcześniej nie miałam takiego zapachu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wody płodowe są bezwonne i bezbarwne, natomiast Pani problemem jest prawdopodobnie infekcja intymna. Niewykluczone, że jej przyczyną jest rzęsistek pochwowy, który przenoszony jest zazwyczaj drogą płciową.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

Ponieważ infekcje intymne mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu, a w skrajnych przypadkach prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu, to sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u ginekologa.

Więcej informacji na temat upławów w ciąży odnajdzie Pani w materiale pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niespecyficzne-uplawy-w-ciazy-zagrozenia-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.