Kaszel, gorączka i powiększone węzły chłonne u 4-latka a antybiotykoterapia

Witam. Mieszkam w Belfascie. Moj syn 4 letni od ponad miesiaca choruje jak lekarze mowia jest to wirus. Bylam juz 3 razy z nim bo towarzyszy mu brzydki odrywajacy kaszel i goraczka do 40 st.Mocz jest dobry. Ma powiekszone wezly chlonne. Dzis dostal antybiotyk o nazwie Erythromycin 250MG ma brac go przez 14 dni cztery razy dziennie. Tego dotyczy moje pytanie czy takiemu dziecku mozna podawac taka dawke i tyle dni antybiotyk? Czy bakterie sie nie uotparniaja? dziekuje za odp.Edyta R.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani ile dziecko waży, co wyklucza możliwość oceny, czy zalecona dawka jest prawidłowa. Mówiąc ogólnie u dzieci do 8 roku życia stosuje się 30–50 mg/kg masy ciała/dobę w dawkach podzielonych. Proszę zaufać lekarzom. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę skonsultować się z innym lekarzem pediatrą, który podczas bezpośredniej wizyty oceni dziecko i wdroży właściwe postępowanie.