Katar i mokry kaszel u 2-latki

Witam, moja 2 letnia córka od ponad miesiąca ma katar wraz z mokrym kaszlem (prawdopodobnie kaszel wynika z łykania wydzieliny z nosa ) Lekarz na początku przepisał amotaks kaszel i katar ustał na tydzień i powrócił. Następnie otrzymała klacid ta sama sytuacja co wyżej po tygodniu powrót objawów temperatura waha się od 36,6-37,7. Prosze o pomoc bo na kolejny antybiotyk sie nie zgodzę. Nadmieniam że infekcja się zaczęła jak córka poszła do żłobka.

to niestety taki okres że odpornośc dziecka jeszcze nie jest prawidłowo wykształcona, żłobek jest ostatecznością bo będzie ciągle coś łapało .Starać się leczyć objawowo i wspomagająco. Najlepiej jak bez antybiotyku zwalczy sama infekcję, Nie zbijać temperatury, do 38 . tempertura zabija wirusy i bakterie. Można w okresie zdrowia dziecka podac leki stymulujące odporność np. Ribomunyl. Poza tym podawać Vigantol 1 kroplę dziennie ( to jest niemiecka wit.D3) przez cały okres jesienno-zimowy.