Kiedy będę mogła zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha?

Dzień dobry. W styczniu tego roku miałam zabieg operacyjny podczas którego miałam usunięte dwa guzy torbielowate wychodzące z haczyka trzustki. Guzy usunięto w całości wraz z fragmentem miąższu trzustki - haczykiem. Szwy wgłębiające na miąższ trzustki. Usunięto również powiększony węzeł z okolicy tętnicy wątrobowej. Chciałabym się dowiedzieć kiedy będę mogła zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha

Jeśli zabieg wykonany był metodą klasyczną z cięcia w zakresie powłok brzusznych, rana pooperacyjna goiła się prawidłowo to lekkie ćwiczenia fizyczne można zacząć po około 2 miesiącach od zabiegu, a pełne obciążenie mięśni powłok brzusznch po około 3 miesiącach. W razie wątpliwości proszę to pytanie zadać chirurgowi, który Pana prowadzi.