Kiedy mam zacząć liczyć cykl menstruacyjny?*

Witam, mam 28 lat. Od pewnego czasu mam zaburzenia hormonalne (niedoczynność tarczycy ), co martwi mnie tym bardziej, gdyż planuje w najbliższym czasie powiększenie rodziny. Lekarz, ginekolog zalecił mi zbadanie poziomu hormonów kobiecych, wyznaczając badania na poszczególne dni cyklu. Jednak nie wiem od którego dnia mam zacząć liczyć cykl, gdyż przed właściwą miesiączką pojawia się kilkudniowe (zazwyczaj dwu-, trzydniowe) plamienie. Czy pierwszym dniem mojego cyklu jest pierwszy dzień plamienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Jako pierwszy dzień miesiączki, a tym samym cyklu, powinna Pani uznać dopiero ten w którym wystąpi krwawienie. Plamienie nie jest jeszcze miesiączką. Pozdrawiam serdecznie.