Kiedy powinna prawidłowo wystąpić miesiączka?

witam mam pytanie mialam w miesiacu 12 wrzesnia miesiaczke to w tym miesiacu kiedy powinam dostac prawidłowo

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Termin wystąpienia kolejnej miesiączki zależy od długości trwania Pani cyklu miesiączkowego. Prawidłowy cykl miesiączkowy średnio trwa ok. 28 dni i jest liczony od pierwszego dnia miesiączki do pierwszego dnia następnej miesiączki. Długość trwania cyklu jest jednak kwestią indywidualną i za prawidłowe uznaje się również cykle, które trwają od 23 do 35 dni. Bez znajomości długości trwania Pani cyklu nie jestem w stanie określić terminu Pani kolejnej miesiączki. Istotne jest również, czy Pani miesiączki występują regularnie. W przypadku zaburzeń miesiączkowania zalecam wizytę u lekarza ginekologa.
Pozdrawiam.