Kiedy powtórzyć USG wczesnej ciąży?

Dzień dobry, jestem w pierwszej ciąży 6tc 3d na badaniu USG dwa dni temu tj. 6tc 1d nie uwidoczniono akcji serca zarodka (3mm CRL). Lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze rozwinięte jak na 6tc ale nie mógł ustalić akcji serca zarodka. Czy w tym przypadku ciąża jest obumarła? Kiedy powtórzyć badanie USG?
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w 6. tygodniu ciąży zazwyczaj jest już możliwe zauważenie akcji serca zarodka na badaniu USG. Jednak w niektórych przypadkach, szczególnie we wczesnych stadiach ciąży, może być trudno ją dostrzec.

Nieobecność widocznej akcji serca niekoniecznie oznacza, że ciąża jest obumarła. W takiej sytuacji, lekarz zwykle zaleca powtórzenie badania USG po kilku dniach lub tygodniach, aby sprawdzić dalszy rozwój ciąży.

Do takich przypadków podchodzi się bardzo indywidualnie, dlatego zalecamy, aby zasięgnęła Pani osobistej porady swojego lekarza.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-ultrasonograficzne-serca-plodu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.