Kolacja na diecie odchudzającej 1500 kalorii

Jak powinna być skomponowana kolacja na diecie odchudzającej 1500 kcal ile kalorii powinna zawierać?

Witam serdecznie,
Przy liczbie 5 posiłków w ciągu dnia kolacja powinna stanowić od 15 % do 20 % całodziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeśli dieta na poziomie 1500 kcal jest prawidłowo obliczona (zgodnie z danym wiekiem, aktywnością fizyczną, wagą i wzrostem) to można przyjąć, że kolacja powinna zawierać ok. 300 kcal. W skład tej kaloryczności powinno być wkomponowane białko, tłuszcze i węglowodany. Nie da się tego jednak obliczyć "na oko", ponieważ każda dieta powinna być dopasowana indywidualnie. Tylko taka zapewni odpowiedni spadek wagi i brak efektu jojo.
Pozdrawiam:)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przy pięciu posiłkach kolacja powinna zawierać 300-375 kcal. Kolacja powinna być kompatybilna z pozostałymi posiłkami czyli uzupełniona o te składniki których w poprzednich posiłkach było zbyt mało.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam,
Nie uznaję diet z ograniczeniem kaloryczności posiłków, jak już się Pani dorobi efektu jojo to zapraszam do współpracy!

Witam, pierwsze pytanie z mojej strony:dlaczego akurat 1500 kcal, czy j to pomysł, jak to się ma do Pani faktycznego zapotrzebowania energetycznego? Domyślam się, że nie ustalił tego dietetyk, bo w przeciwnym razie powiedziałby z czego i w jakich ilościach powinna się składać Pani kolacja.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl