Krostki na twarzy z białą wydzieliną

Witam, na twarzy szczególnie na czole i na policzkach pojawiają mi się takie podskórne Chrostki z których po wyduszeniu wychodzi dużo białej mazi co to możne być i jak się tego pozbyć?

Witam! Tego typu krostki mogą pojawić się jako skutek nadkażeń bakteryjnych skóry. Szczególnie często towarzyszą osobom z przetłuszczająca się cerą. Aby je zniwelować należy dbać o odpowiednią higieną twarzy (mycie specjalnymi żelami, czy piankami minimum dwa razy dziennie). Jeśli zmiany są bardzo nasilone można rozważyć również miejscową antybiotykoterapię, oczywiście pod kontrolą lekarza.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl