Krótkie cykle miesiączkowe u 20-latki

Od kilku miesięcy mam regularnie okres co 18 dni. Wcześniej również był regularny, ale pojawiał się co ok. 23-25 dni. Mam 20 lat i w tych ostatnich miesiącach zmieniłam miejsce zamieszkania. Czy to może mieć z tym coś wspólnego? Dodam, że jestem bardzo nerwową osobą i co jakiś czas pojawia się u mnie anemia. Czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Piotr Pilarski

Stres może mieć wpływ na długość cyklu jednak 18 dniowy cykl budzi niepokój. Proszę zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam.