Leczenie nadpotliwości stóp i rąk

Witam, mam pytanie odnośnie leczenia nadpotliwości stóp i rąk. Wiem, że wykonuje się zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, jednak znalazłam informację, że nie jest wskazane używanie jej w nadpotliwości stóp i dłoni, ale nie znalazłam informacji dlaczego. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Sylwia G.

Witam! Toksyna botulinowa jak najbardziej nadaje się do leczenia nadpotliwości dłoni i stóp, jednak po pierwsze trzeba zastosować w te miejsca duże ilości preparatu, co wiąże się z dużym kosztem zabiegu, po drugie zabieg w tych okolicach jest bardzo bolesny i często pacjent nie jest w stanie go wytrzymać, po trzecie czasami podanie botuliny w okolice dłoni osłabia mięśnie dłoni, co uniemożliwia precyzyjne ruchy rąk.
Pozdrawiam!