Liczne kolonie grzybów, bakterie i leukocyty w wymazie z szyjki macicy w ciąży

Witam, jestem w 35 tyg. ciąży. Lekarz zrobił mi badanie, wymaz z pochwy. Oto wynik: Nie stwierdzono obecności streptococcus agalactiae; leukocyty dość liczne; nabłonki liczne; bakterie liczne; pałeczki D dość liczne; grzyby dość liczne. Proszę o odpowiedź, czy wymagam leczenia? Mam wizytę za 2 tygodnie. Zaczekać czy umówić się wcześniej?

Lek. Marta Hat

Witam! Ze względu na obecność licznych bakterii, dość licznych kolonii grzybów oraz leukocytów w wymazie z pochwy należy rozważyć możliwość leczenia celowanego. Należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym i uwzględniając inne okoliczności ustalić dalsze postępowanie. Proponuję skonsultować się z lekarzem telefonicznie. Pozdrawiam