Męczący kaszel spowodowany paleniem papierosów

męczy mnie kaszel od kilku lat. Lekarz powiedział ,że to normalne bo 5 lat temu rzuciłam palenie.. Uważam ,że to nie jest normalny kaszel. To jest suchy kaszel , który powoduje drapanie w gardle,które odczuwam ,jakby miliony robaczków chodziły mi w gardle. To są ataki ,które trwają do 10 minut i są bardzo dokuczliwe i często aż duszące ,nie mogę złapać tchu..przy położeniu i zmianie pozycji ataki się nasilają . prześwietlenie bez zmian ,pulmonolog tez nic nie znalazł.kaszel nie daje mi żyć ...

Lek. Katarzyna Szymczak

Proponuję preparaty nawilżając śluzówkę gardła z witaminami A+E. Czy choruje Pani na nadciśninie? przyjmuje jakieś leki? te z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny moga powodować kaszel.
Pozdrawiam