Uporczywy, suchy kaszel

witam. Od 5 dni dokucza mi uporczywy kaszel. Strasznie drapie mnie w gardle, kaszel jest suchy, niestety proba odkaszlenia nie niweluje drapania w gardle. Po dluzszym kaszleniu, gardlo wydaje dziwny dzwiek. Takie ataki zdazaja sie od 4-5 razy dziennie. Przez ten kaszel strasznie boli mnie gardlo. Dodam iz za 5 dni ide do pumunologa z podejrzeniem astmy/obturacji pluc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany kaszel może być wynikiem infekcji oraz innych chorób płuc. Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się z lekarzem POZ, który potwierdzi/wykluczy infekcję. Oczywiście proszę także zgłosić się do specjalisty pulmonologa w wyznaczonym terminie. Do czasu wizyty u lekarza POZ sugeruję ssanie tabletek łagodzących ból gardła (farmaceuta doradzi najlepszy preparat).