Możliwość unieruchomienia w ortezie w przypadku braku zrostu po czterech tygodniach

witam serdecznie miałem złamaną V kość śródstopia gips mam założony na 4 tygodnie i zostało mi jeszcze 10 dni. mam pytanie czy w przypadku braku zrostu po tych 4 tygodniach jest możliwość unieruchomienia w ortezie? pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Możliwość zmiany unieruchomienia powinien ocenić lekarz prowadzący. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną.

Witam.Po okolo6 tygodniach powinno się zrobić zdjęcie rtg celem oceny zrostu.W obrębie tej kości jest duże obciążenie przy chodzeniu więc trzeba naprawdę dobrze to wygoić.
W razie braku zrostu pozostaje podanie czynników wzrostu.