Możliwość zastąpienia Relanium hydroksyzyną

Obecnie przyjmuję serdolect i olanzapinę oraz akineton. . Do tego lekarz zalecił mi relanium , po którym sie bardzo sennie czuję. Wizyte mam dopiero za około miesiac dlatego tu zadaję pytanie , czy realnium mogę zastapic hydroksyzyną, króta jest delikatniejsza niz relanium..

Witam Panią,

Zakładam, że do tej kuracji, którą Pani przytoczyła powyżej, psychiatra prowadzący dołąćzył Pani Relanium dorażnie- w sytuacji nasilenia niepokoju. Jesli jednak po zażyciu Relanium czuje się Pani nadmiernie senna, nie ma przeciwskazań do zastąpienia Relanium - hydroksyzyną. Hydroksyzyna nie powinna dawać większej senności, a jej działanie jest zdecydowanie łagodniejsze, niż działanie Relanium.

Pozdrawiam!