Na czym polega badanie testu stożka rogówki?

Dzień dobry, proszę mi wyjaśnić, na czym polega badanie testu stożka rogówki.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
badanie oczu w kierunku stożka rogówki składa się z wywiadu, badania ostrości wzroku, badania przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej, badania tylnego odcinka, keratometrii i videokeratografii.
Pani pytanie prawdopodobnie dotyczy tej ostatniej pozycji, więc postaram się krótko wyjaśnić.
Jest to komputerowa metoda pomiaru krzywizny i powierzchni rogówki videokartografem komputerowym, w wyniku której badający otrzymuje dokładne pomiary i mapę topograficzna rogówki.
Pozdrawiam