Nadmierne czerwienienie się na twarzy przy kontaktach z ludźmi

Zauwazylam ze jak ktos podchodzi do mnie i chce sie cos zapytac to zaraz robie sie na twarzy czerwona. Zazwyczaj tak mam jak podchodzi do mnie osoba ktora ma na mnie wplyw, np.kierownik z pracy lub chlopak ktory mi sie podoba. Co mam zrobic zeby nie bylo po mnie widac ze jestem wstydliwa lub zkrepowana?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane czerwienienie się twarzy to wynik stresu związanego z kontaktami z innymi osobami, na których dobrej opinii Pani zależy. Niestety nie ma jednak prostej rady, jak pozbyć się tego objawu. Proponuję jednak spróbować przełamać swoją nieśmiałość, popracować nad samooceną i próbować rozmawiać z ludźmi. Mogą być to na początek znajomi z najbliższego otoczenia, szkoły czy pracy. Małymi krokami uda się Pani przekonać, że w kontaktach z innymi nie ma się czego bać.