Narkoza ogólna a dzialanie tabletek antykoncepcyjnych

Operacja odbyła się 14, 16 zaczęłam krwawić , do końca opakowania tabletek zostało 5, 19zakonczylam opakowanie,27zaczęłam nowe. 30listopada doszło pomiedzy mną ,a moim partnerem do stosunku , bez dodatkowego zapezpieczenia. Czy tabletki antykoncepcyjne , w tym wypadku przestaly dzialac ? czy narkoza ogólna osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Znieczulenie ogólne nie ma wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Do tej pory słyszałem o jednym jedynym przypadku gdzie stosowanie przez anestezjologa bridionu może znosić działanie środków antykoncepcyjnych. Preparat Bridion jest stosowany w celu zniesienia skutków działania leków zwiotczających mięśnie.