Nawracające zapalenie gardła

Witam! Od prawie roku co miesiąc, półtora miesiąca mam zapalenie gardła/krtani. Nie wiem czym może to być spowodowane,ale ciągle powracają te same objawy: ból gardła,powiększone węzy chłonne(po prawej stronie bardziej). Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto udać się do specjalisty laryngologa, który przeprowadzi niezbędną diagnostykę mającą na celu ustalenie przyczyny dolegliwości. Do poradni laryngologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.