Nerwica natręctw a wpływ na ciążę

Witam choruję na nerwicę natręctw, ale sie nie leczę. Obecnie jestem w ciąży i chcę zapytać czy moje natręctwa, czyli to bezsensowne dotykanie po kilka razy przedmiotów i wiele innych sytuacji, czy mogą w jakiś negatywny sposób wpłynąc na ciążę i rozwój dzidziusia? Czy nie spowoduje to jakiejś wady wrodzonej?

Dzień dobry!

Według mojej wiedzy nerwica natręctw na ma bezpośredniego negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne dziecka i bezpieczeństwo ciąży. Nie mniej jednak na rozwój i kondycję malucha, wpływa nie tylko stan zdrowia fizycznego matki, ale także jej zdrowie i stabilność emocjonalna, nastrój, poczucie szczęścia itp. Z pewnością w tworzeniu dobrej, bezpiecznej więzi z dzieckiem oraz odkrywaniu siebie w roli mamy pomoże Pani zrozumienie przyczyn i mechaniznów swoich natręctw oraz nauka radzenia sobie z nimi. Polecam podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!