Nerwica wegetatywna a bóle stawów

Przeszedłem masę badań, które nic nie wykryły. Morfologię mam jak sportowiec, tak samo poziom, zelaza, potasu, magnezu i kwasu moczowego, robilem badania na chlamydie,bolerioze, echo serca, itp, w koncu zdiagnozowano nerwice wegetatywna i sie lecze. co nie zmienia faktu ze bola mnie stawy przy dotyku i czerwienieja strzelaja mi wszysykie kosci lacznie z zuchwa. przytylem ale to pewnie od lekow psychotr.ale czesto sie poce smierdzaco, czego to moga byc objawy?boje sie ze to rak

Witam serdecznie,
nerwica ma rózne fizyczne postaci,więc przydatna jest w niej psychoterapia a w niej np.techniki symbolizujące problem,czy dialog z objawem itp,zależnie od potrzeb .Bardzo polecam i zachęcam,także w naszej placówce.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Ponieważ lekarz wykluczył podłoże somatyczne Pańskich zaburzeń powinien Pan skoncentrować się na leczeniu zaburzeń nerwicowych - taką ma Pan diagnozę. Widzę, żę leczy się Pan u lekarza psychiatry - to dobrze. Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest jednak psychoterapia. Farmakoterapia jest niezbędna przy bardzo nasilonych objawach, jak jest w Pana przypadku. Powinien się Pan zgłosić do doświadczonego psychoterapeuty i podjąć leczenie. Polecam Panu szczególnie terapie głębokie tj. psychodynamiczną lub analityczną. Proszę pamiętać, że na efekty psychoterapii należy poczekać. Małgorzata Danielewicz.