Nerwowość u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat i od jakiegos czasu jestem strasznie nerwowa, kloce sie z chlopakiem, rodzicami. Sama nie moge z soba juz wytrzymac, czuje, ze cos jest ze mna nie tak.Nawet tabletki na uspokojenie nie pomagaja. Jednak pierw chce poszukac pomocy w intenecie, jesli to nic nie da bede musiala isc do specjalisty. Pozdrawiam

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

To dobra decyzją, że zdecydowała się Pani podzielić swoim problemem. Często decyzja o skorzystaniu z fachowej pomocy nie jest łatwa. Jednak dostrzegła Pani że coś dzieje z nią niepokojącego i podjęła pierwsze próby pomocy sobie (poprzez zażywanie tabletek uspokajających), co nie przyniosło spodziewanego efektu. Widać, że przeżywa Pani jakąś trudność, być może związaną z relacjami z bliskimi lub jakąś dużą zmianą życiową. Szukanie pomocy w internecie czasami daje impuls do znalezienia jej w realnym świecie. Do czego zachęcam. Korzystając ze wsparcia psychologa, łatwiej będzie Pani uporać sie z negatywnymi emocjami i dostrzec źródło problemów.

Jeśli pojawia się dyskomfort i świadomość że "nie tak powinno być" to jest to najlepszy moment na konsultację. Na spotkaniu z psychologiem poznasz metody kontroli emocji oraz znajdziecie źródło problemu. Leki najwyraźniej nie radzą sobie z problemem, bo jego fubdament tkwi gdzie indziej. Stąd wskazana jest konsultacja z psychologiem. Możesz zgłosić się do psychologa w twojej okolicy, jak też online. Pozdrawiam

Samej naprawdę trudno znaleźć rozwiazanie problemu, zwłaszcza gdy się nie wie co może być przyczyną. Dlatego bez wachania powinna Pani skierować się po pomoc do specjalisty.
Pozdrawiam.