Neurolipon-Mip 600 a cukrzyca

Dzien dobry ,bylem u lekarza neurologa z chorym kregoslupem.Zostal mi przypisany lek o nazwie Neurolipon-Mip 600. W ulotce czytam ze jest to lek na Polineuropatie cukrzycowa. I teraz mam watpliwosci co to za lek ,ja nie jestem cukrzykiem . Czy po tym leku moge zachorowac na cukrzyce? Czytalem tez ze ten lek leczy rowniez dolegliwosci neurologiczne . Prosze mi powiedziec czy ten lek rowniez jest na problemy neurologiczne i czy nie powoduje cukrzycy .

Dobry wieczór,

Nerurolipon nie wywołuje cukrzycy, zmniejsza natomiast nieco stężenie glukozy we krwi oraz zwiększa stężenie glikogenu w wątrobie. . Natomiast jeśli chodzi o rejestrację w Polsce, to jest zarejestrowany jedynie do leczenia polineuropatii cukrzycowej. Kwas alfa- liponowy, bo taki jest składnik Neurolipou wykazuje również działanie przeciwzapalne., być może dlatego neurolog zalecił Panu ten lek.

Pozdrawiam

Marek Derkacz