Nieswoiste przeciwciała IgM w cytomegalii w 18 tygodniu ciąży

Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi czym są nieswoiste przeciwciała IgM w cytomegalii. Dodam że jestem w 18 tyg ciąży i nie wiem czy jest to groźne dla dziecka? Proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieswoiste przeciwciała IgM to przeciwciała, które mogą pojawiać się w ciąży i fałszywie dodatnio świadczyć o cytomegalii. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.