Nietolerancja glukozy w 29. tygodniu ciąży

Witam,jestem w 29 tyg.ciąży i stwierdzono u mnie, po badaniu krzywej cukru nietolerancję glukozy.na czczo wart.84mg/dl,po1h i po 75 g. Glukozy 128mg/dl,a po2 H 132mg/dl. dostałam skierowanie do diabetologa ale na wizytę się czeka.jak powinnam postępować aby uniknąć komplikacji w ciąży? I czy te wartości bardzo odbiegają od normy?pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Podane przez Panią wartości: na czczo 84, po 1 godzinie 128, po 2 godzinach 132 są prawidłowe.
Pozdrawiam