Novynette a antybiotyk i stosunek bez zabezpieczenie przy kolejnym opakowaniu

Witam, Stosuję Navynette. Opakowanie rozpoczęłam 28.08. Od 05.09 do 10.09 przyjmowałam antybiotyk (skład: amoksycylina i kwas klawulanowy). Zgodnie z zaleceniem stosowałam mechaniczne środki antykoncepcyjne do 19.09. Krwawienie z odstawienia wystąpiło 21.09 kolejny blister rozpoczęłam 25.09. 27.09 nastąpił stosunek płciowy bez dodatkowych zabezpieczeń (z wytryskiem w pochwie).Czy istnieje ryzyko ciąży? Czy nadal powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenia? Proszę o szybką odpowiedź, Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna była zachowana. Skrócenie przerwy nie wpływa na skutecznośc antykoncepcji.