O czym świadczą cienie wnęk nieco zagęszczone na tle naczyniowym?

Odebrałam wynik rtg klatki piersiowej" nazdjęciu w projekcji p-a, w obu płucach rozsiane nieliczne zwapnienia.Zmian naciekowych nie stwierdza się. Cienie wnęk nieco zagęszczone na tle naczyniowym. Przepona, serce i pień naczyń głównych w normie" Czy mam się niepokoić? Mam nieznaczną domykalność zastawki trójdzielnej i leczone nadciśnienie. Badanie rtg - kontrolnie od jutra na RZS mam zacząć przyjmować Methotrexat. Ewa

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja pulmonologa bardziej w związku z powyżej opisanymi zwapnieniami.