Obojetność po kłótni z chłopakiem

Witam ostatnio pokłóciłam się z chłopakiem , zawsze zależało mi bardzo na nim , Kocham go nad zycie , nie pisal do mnie 3 dni po tych 3 dniach stałam się obojętna nie wiem co się ze mną stało jak naprawić to żebym nie była taka , nie chcę go staracić co mi się stało ??

Stan obojętności, to zatrzymanie w sobie trudnych emocji, takich jak: złość, gniew, smutek, żal, rozczarowanie, nienawiść itp. One są naturalne w sytuacjach konfliktowych, jednak wraz z nimi pojawia się też poczucie winy. Kiedy nie udaje się dojść do porozumienia i następuje milczenie, emocje te nie znikają, zostają zatrzymane w nas, gdyż w taki sposób psychika człowieka radzi sobie z nimi. Na poziomie emocji można to odczuwać jako obojętność. Aby wyjść ze stanu obojętności jest tylko jedna droga – rozmowa o tym co się stało, bez obwiniania i ukrytych oczekiwań, że ta druga osoba się domyśli. On nie wie co się z Panią działo przez te 3 dni milczenia, jeśli Pani mu nie powiedziała, może się domyślać, jednak to tylko domysły. Pani też nie wie, jak on to przeżywa i może się Pani dowiedzieć wyłącznie poprzez zapytanie wprost.
Obojętność to stan zamknięcia – oddalania się, otwierając się przeżywamy silne emocje – jednak one zbliżają.

Dzień Dobry Pani,

Sugeruję wsłuchać się w siebie i pozwolić sobie na takie emocje, a ułoży się..., czego Pani serdecznie życzę.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl