Obszar obrzęku szpiku kostnego i dyskretnie wzmożona ilość płynu w szparze stawu rzepkowo-udowego

Proszę o ogólną interpretację wyniku: "W części podchrzęstnej nasady dalszej kości udowej w obszarze stawu rzepkowo-udowego uwidoczniono nieostrokonturowany obszar obrzęku szpiku kostnego o wymiarze górno-dolnym 18mm, dwubocznym 10mm i przednio-tylnym 8mm. Korówka kości w sąsiedztwie zmiany jest zwężona, widoczny jest też niewielki obrzęk sąsiadującej chrząstki stawowej. Dyskretnie wzmożona ilość płynu w szparze stawu rzepkowo-udowego.

Szanowny Panie,
dołączony opis może sugerować zmiany w zakresie stawu rzepkowo-udowego (również pourazowe). Wynik wymaga interpretacji po zbadaniu Pana. Dopiero wtedy można podjąć decyzję o sposobie leczenia
( rehabilitacja i/lub odciążenie i/lub podanie preparatów dostawowych: viscosuepelemntacja, PRP itp. lub leczenie operacyjne) Pozdrawiam